Belka
Poniedziałek, 24 Czerwca 2024   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Co zobaczyć w Zakopanem i okolicy? Układamy plan wycieczek na weekendowy pobyt na Podhalu

Data publikacji: 2024-06-06, Data modyfikacji: 2024-06-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Co zobaczyć w Zakopanem i okolicy? Układamy plan wycieczek na weekendowy pobyt na Podhalu

Szykuje się wolny, przedłużony weekend, który zamierzasz spędzić pod Tatrami? To świetna decyzja. Ten region naszego kraju ma wiele do zaoferowania, dlatego dobrym pomysłem będzie wcześniejsze ułożenie sobie planu zwiedzania Zakopanego i okolic. Spieszymy z pomocą, podpowiadając Ci wybór miejsc, które z całą pewnością warto zobaczyć podczas weekendowego pobytu na Podhalu.

Zaczynamy od zwiedzania Zakopanego

Trudno byłoby wyobrazić sobie wizytę na Podhalu bez odwiedzenia Zakopanego. Współcześnie miasto to budzi dość skrajne opinie, rzeczywiście jest zatłoczone, nieco kiczowate, dosłownie zalane reklamami i skomercjalizowane, natomiast wciąż nie można mu odmówić niepowtarzalnego klimatu.

Jeśli chcesz stosunkowo szybko zwiedzić Zakopane, to na mapie swojej wycieczki umieść tych kilka punktów:

  • Krupówki– najpopularniejsza ulica Zakopanego, idealna na spacery i zakupy.
  • Willa Koliba– pierwszy dom zbudowany w stylu zakopiańskim, zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza, dziś służący jako Muzeum Stylu Zakopiańskiego. To miejsce z bogatą historią, które warto odwiedzić.
  • Skocznia narciarska Wielka Krokiew– obowiązkowy przystanek dla fanów skoków narciarskich. To jedna z najnowocześniejszych skoczni w Europie, robiąca wrażenie nawet poza sezonem.
  • Cmentarz na Pęksowym Brzyzku– wyjątkowe miejsce, gdzie spoczywają znane postacie związane z Podhalem, w tym artyści, literaci czy sportowcy.
  • Gubałówka – popularny punkt widokowy, można na nią wejść pieszo lub dostać się kolejką. To idealne miejsce na relaksujący spacer, z licznymi restauracjami i sklepami z pamiątkami.

Okolice Zakopanego

Po „zaliczeniu” najważniejszych atrakcji stolicy polskich Tatr, warto wybrać się na całodzienną wycieczkę poza Zakopane, najlepiej połączoną z górskim trekkingiem. Wśród naszych propozycji są i te dla fanów bliskiego kontaktu z przyrodą, napawania się zachwycającymi widokami i aktywnego spędzania czasu, jak i dla miłośników historii czy rodzin szukających atrakcji dla dzieci.

Oto kierunki wycieczek, które zdecydowanie warto rozważyć:

  • Morskie Oko– największe i jedno z najpiękniejszych jezior w polskich Tatrach. Można do niego dotrzeć pieszo lub konną dorożką. Polecamy spacer – to łatwa i przyjemna trasa.
  • Kasprowy Wierch– słynny szczyt, z którego rozpościerają się piękne widoki. Na Kasprowy Wierch można wjechać kolejką linową z Kuźnic, co jest super atrakcją dla całej rodziny.  
  • Dolina Kościeliska– idealna na niewymagający spacer, oferująca zachwycające widoki oraz dająca możliwość eksplorowania jaskiń, na czele z Jaskinią Mroźną i Raptawicką.
  • Spływ Dunajcem– popularna atrakcja, zwłaszcza dla rodzin. Możesz wybrać samodzielny dojazd do startu spływu w Sromowcach lub skorzystać z wycieczki zorganizowanej (wykupisz ją np. w jednym z zakopiańskich biur podróży).
  • Zamek w Niedzicy– choć położony nieco dalej od Zakopanego, to warto go odwiedzić ze względu na piękne widoki na Jezioro Czorsztyńskie oraz ciekawą historię.

Wyprawa w góry

Jeśli pobyt w Zakopanem i regionie jest dla Ciebie równoznaczny z trekkingiem po górach, to mamy kilka propozycji, zarówno dla ambitnych piechurów, jak i osób chcących urządzić sobie niewymagający spacer pięknymi tatrzańskimi szlakami.

  • Dolina Chochołowska– największa dolina w polskich Tatrach, idealna na całodzienną wycieczkę, która startuje z Siwej Polany i wiedzie aż do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Stamtąd można również wybrać się na znakomite widokowo szczyty Tatr Zachodnich, czyli Grześ, Rakoń i Wołowiec.
  • Sarnia Skała– szczyt oferujący fantastyczne widoki na Zakopane i Giewont. To odpowiednia opcja dla tych, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji (ostatni fragment jest zaopatrzony w łańcuchy), ale jednocześnie nie są przygotowani kondycyjnie na trudniejsze szlaki.
  • Dolina Pięciu Stawów Polskich– trasy oferująca niesamowite widoki, ale wymagająca dobrej kondycji i odpowiedniego obuwia. To jedna z najchętniej odwiedzanych dolin, do której dojście może być dobrym przetarciem przed ambitniejszymi wyprawami w Tatry Wysokie.

Więcej o tym, co zwiedzić w Zakopanem i okolicy, szczególnie podczas dłuższego pobytu na Podhalu, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/co-zwiedzic-w-zakopanem-i-okolicy-gotowy-plan-na-kilka-dni-na-podhalu.

Relaks w Termach BUKOVINA

Po intensywnym zwiedzaniu Zakopanego i okolic, a zwłaszcza po wyjściu w góry, warto zafundować sobie przyjemny odpoczynek. Idealnym miejscem do tego są Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną.

Kąpiele w ciepłej, wysoko zmineralizowanej wodzie, to doskonały sposób na regenerację po długich wędrówkach, a także na spędzenie wspaniałego dnia z rodziną.

Z atrakcjami Term BUKOVINA zapoznasz się na oficjalnej stronie internetowej kompleksu, na której możesz również wygodnie kupić bilety online, unikając kolejek do kasy - https://www.termybukovina.pl/.

Artykuł sponsorowany
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    tatrzański

    Powiat tatrzański - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie małopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Zakopane. W jego skład wchodzą gminy: Zakopane, Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin.

    Powiat tatrzański to skarbiec kultury i tradycji góralskiej oraz unikalnej przyrody. Teren powiatu z całą pewnością należy do najatrakcyjniejszych turystycznych regionów w naszym kraju. Powiat położony u podnóża Tatr jest wymarzonym miejscem do uprawiania turystyki górskiej i sportów zimowych. Wędrówki górskimi szlakami dostarczą niezapomnianych wrażeń. To po to przybywa tu rocznie kilka milionów osób. Sezon trwa tu w zasadzie cały rok. Zakopane i okolice stanowią również centrum życia kulturalnego. Wiele zabudowań ma tutaj charakter zabytkowy.

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola